Koosloomeseminar Saaremaa Gümnaasiumis
7 novembril toimus Saaremaa Gümnaasiumis esimest korda Kogukonnapraktika koosloomeseminar!
Noored rääkisid enda kogemustest praktikal, andsid nõu kuidas endale head praktika kohta valida, mida silmas pidada ja milliseid eesmärke võiks seada! Niisama passima ei ole mõtet minna. Parimal juhul võiks ühenduse tegevus ühtida huvidega ja maailmavaatega. Või siis – just ennast proovile panna ja mugavustsoonist välja tulla.
Vabaühendused rääkisid enda pakutavatest võimalustest. Väga julgustav oli kõigil kuulda, kui sõbralikud ja heatahtlikud juhendajad ühendusi eest veavad. Kuna praktikale minnes peab õpilane ise esimesena ühendust võtma ja enda soovist teada andma, siis on talle oluline teada, et teda oodatakse, temaga ollakse sõbralik ning tema tööpanus on päriselt väga oluline! Justnimelt oluline panus ka laiemas mõttes – toidupank panustab toidu päästmisele ja selle jagamisele vaesuspiiril elavatele inimestele, loomade varjupaik päästab loomi ja hoolitseb nende eest, erinevate spordivõistluste korralamine aitab noortel enda vaimu erksana hoida jne.
Tõesti, erinevaid võimalusi kuidas maailma päästa, leiab meie enda kogukonnast ja tihti võibolla isegi kõrvalmajast. Ole ainult julge ja koputa uksele!
Kõige rohkem käiski esitlustest läbi sõna – julgus!
Julgus suhelda, julgus asju ette võtta, julgus plaanida ja neid plaane ellu viia.
Kindlasti soovitame Saaremaa noortel ühenduses olla Toidupanga tegevustega ja oma ägedaid ideid ellu viia Mätja-Tareste Küla Seltsiga koostöös! Ja Liis Järvamägi (Saaremaagia podcast) rääkis oma kogemusest vabaühenduste maailmas, miks tal nii mitu erinevat firmat on ja mis on tema edu saladus.
Suured tänud Saare arenduskeskusele (Hannale), Saaremaa Gümnaasiumile (Merjele) ja Vabaühenduste Liidule (Heleenele).
Kohtume varsti juba teises Eestimaa kogukonnas! Vabaühendused, andke endast märku, kui soovite olla kaasatud ja enda tegemisi noortele tutvustada.
NB! Allolevad fotod tegi Janar Sepp (G1 klassist), kes tegi ürituse raames kogukonnapraktikat.
Kogukonnapraktika programmi ja ühendust toetab perioodil 1 aprill, 2023-30 aprill 2024 AFC toetusfond (ACFi operaatoriks Eestis on Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga).