Kogukonnapraktika riiklikus ainekavas
Kogukonnapraktikat on märgatud ja praegusest hetkest on seda manitud ka riiklikus õppekavas! See on väga hea uudis, et programm on õppeaine kirjelduses välja toodud ja HTM’i poolt soovituslik!
Mis täpsemalt nende õppekavadega on?
Ajakohastatud riiklike õppekavade üks suur muudatus on, et enam ei ole ainekavades detailselt kirjeldatud õppesisu. Kesksel kohal on õpitulemused, mille saavutamiseks on õppijakesksust arvestades võimalik valida erinevaid teid. See annab koolidele suurema vabaduse oma koolis õpet kavandada – õppesisu tuleb kirjeldada kooli õppekavas, arvestades just oma kooli ja piirkonna eripära, võimalusi ning ka koolipere eelistusi.
Kõigil Eesti üldhariduskoolidel tuleb oma õppekavad ajakohastatud riiklike õppekavadega kooskõlla viia hiljemalt 2024. aasta sügiseks.
“Ainekavaga tähtsustatakse senisest praktilisemat õpet, võimalust kogeda kodanikuks olemist. Soovitame umbes 1/3 õppemahust viia läbi praktilise tegevuse kaudu, kus õpilane peab ise kavandama, tegutsema ja otsuseid langetama.
Suured tänud kõigile koostööpartneritele, vabaühendustele ja õpetajatele, kes sellel teekonnal on olnud Nüüd läheme veel kindlama ja julgema sammuga edasi