Kogukonnapraktika õpetajad ja juhendajad kogunevad 20. septembril hooaega avama
See tunne, kui sa midagi ühiskonna heaks ära teed, on imeline! Sa tead, et sa oled panustanud millessegi suuremasse ja olulisemasse kui sa ise. Praktikant Sigrid Jõgevamaa Gümnaasiumist
Kutsume kogukonnapraktika juhendajaid, õpetajaid ja koordinaatoreid kokku, et tänada, luua ruumi kogemuste jagamiseks ning häälestuda algavaks hooajaks. Kindlasti leiad sel päeval “oma” inimesi, kaasamõtlejaid, kellega ka edaspidi kogemusi jagada ja seeläbi üksteisele toeks olla.
Kohtume 20. septembril Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 17, Tartu).
Päevakava:
10.00-10.30 Koguneme ja maitseme linna parimat kohvi
10.30-12.00 Vaatame ühiselt eelmiste aastate kogemustele
12.00-14.00 Koolituste aeg. Õpime, kuidas teha nii, et noor ära minnes lendaks ja et ta oma kogemusest midagi kaasa võtta saaks
14.00-15.00 Lõuna kohvik Sparglis
15.00-16.30 Kinnistame ennelõunal saadud teadmisi ja vaatame üle algava hooaja plaanid
16.30-17.00 Hea muusika ja maistva laua saatel täname programmis osalejaid
17.00-18.00 Vaba suhtlemine ja kojusõit
Päeva veavad kogenud koolitajad:
Kristi Jüristo
Koolitaja, noorsootöötaja hingelt ja hariduselt. Kristi tegutseb koolitajana aastast 2001. Kristi ütleb enda kohta nii: “Olen grupiprotsessile ja osalejate kaasatusele orienteeritud. Koolitustes hindan kõrgelt paindlikkust ja protsessist lähtumist. Olen ise õppija ja avastaja. Hindan kohalolekut, ehedust ja ausust.” Kristi viib läbi koolituste kogukonnapraktikaga alustavatele juhendajatele, et juhendada, kuidas aidata noorel õppida kogemusest. Kristi sulest on tulnud käsiraamat “Vabatahtliku vastuvõtmise ABC”, mis ka kogukonnapraktika juhendajale abiks võib olla. Sissejuhatuseks soovitame Kristi loengut mitteformaalsest õppimisest, noortest ja internetist.
Triin Ulla
Sotsiaalainete õpetaja, SA Archimedese noorteagentuuri programmi Noortekohtumised projektijuht ja programmi Noored Kooli vilistlane. Triin aitab õpetajatel leida tõhusad ja just neile sobivad meetodid kogukonnapraktika anaüüsitundi. Triin ütleb enda kohta nii: “Minu suurim soov oleks innustada noori iseenda eest mõtlema, oma elu eest vastutust võtma ning oma individuaalsuse üle uhkust tundma. Leian, et just kooli kaudu on võimalik kujundada ühiskonda, kus on veidi vähem ebakindlust ja kitsarinnalisust ning rohkem vastastikust austust, avatud meelt ning eneseteostusrõõmu.” Tutvu Triinu seisukohtadega: “Mis ikkagi on kooli ja päriselu omavaheline seos?” ja “Põhiõigustest, jõupositsioonist ja ninatarkade rünnakust“.
Margus-Tarmo Pihlakas
Täiskasvanute koolitaja, Avarda koolitus & konsultatsioon tegevjuht, SA Archimedese noorteagentuuri partner. Noortevaldkonnas on ta tegelenud peamiselt kaasatuse, mitteformaalse õppe, koolivälise tegevuse toetamise ja seikluskasvatuse teemadega. Margus ütleb enda kohta: “Oma õpistiililt, tõekspidamistelt sobin hästi konsultandiks grupile, kes juba teab, kuidas ennast juhtida, kuid tahaks kiiremini ja paremini.” Margus räägib edasisidest ehk arengule viivast tagasisidest.
Transport
Osalejate transpordikulud katame ning oleme abiks ka autoomanike ja kergliiklejate ühendamisel. Jagamine on tore ja loodusele on ka kasulik.
Ootame juba väga meie ühist päeva ja anname endist parima, et see päev oleks kõigile mõnus, kasulik ja innustav!
Lisainfo saamiseks võta ühendust: Aljona Galazan, tel 5668 9070, aljona@heakodanik.ee
Koolitus viiakse läbi Euroopa Sotsiaalfondi perioodi 2014-2020 tegevuse “Noorsootöötajate koolituste arendamine” raames.
Kogukonnapraktika programm on Haridus- ja Teadusministeeriumi Noortegarantii osa ja seda rahastatakse 2015-2018 aastatel haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.