Aidata on hea!

 

Tegin oma kogukonnapraktika MTÜs Saagu Valgus, mis aitab raskustes olevaid peresid esemelise abiga, toetab laste huvitegevust ja korraldab neile üritusi ning peab ka väikest second hand poodi. Valisin selle MTÜ, sest olen juba varem soovinud sinna vabatahtlikuna appi minna. Minu jaoks on väga oluline, et on võimalus ja tahtmine panustada enda aega, et aidata, kuid oli ka huvi, kuidas see MTÜ toimib, keda täpsemalt aidatakse ning mida tehakse riiete müügist saadud rahaga.

Praktika esimesel päeval kohtusin oma juhendaja Alma Linderiga, äärmiselt rõõmsa ja sõbraliku inimesega, kes tutvumise järel andis mulle ülesanded kätte. Korjasin poest ära riided, mida minu arvates keegi ei kanna – seda oli raske teha, sest igaühel on ju oma stiil. Pakkisin riided kottidesse, need rändavad edasi järgmiste abivajajateni – sain teada, et Järvamaal ollakse kordades kehvemas seisus. Nüüd tuli võtta uued kotid ning sorteerida sealt müügiks välja suveriideid. Aeg lendas kiirelt ja kokku olin esimesel päeval abiks viis tundi.

Järgmisel külastuspäeval panin juba välja sügisriided, kuid lisaks sain väga palju teada MTÜ-st. Kõige huvitavam osa päevast oli Almaga Saagu Valgusest rääkimine. Sain vastused ka oma küsimustele: Saagu Valgus on heategevuslik MTÜ, mis jagab annetustest saadud esemeid abivajajatele. Aidatakse raskustes olevaid peresid nii riide-, mööbliabiga, eriti suurt tähelepanu pööratakse lastele ning riiete müügist saadud raha kasutatakse vähekindlustatud laste huviringide eest tasumiseks. Minu jaoks oli uudiseks, et Saagu Valgus tegutseb ka Järvamaal.

MTÜ Saagu Valgus on toimiv kodanikualgatus, sest tema tegevus kergendab ja aitab raskustes olevaid peresid. Kuna riik sellist abi pakkuda ei saa, on väga oluline, et tegutseb just selline MTÜ.

Mina isiklikult uusi oskusi vabatahtlikuna ei saanud, kuid sain juurde ühe suurepärase kogemuse ning näha, kuidas see organisatsioon tegelikult toimib ja kes seal töötavad. Kiidan väga Saagu Valgus kollektiivi – ettevõtlikke, julgeid, särasilmseid ja positiivseid inimesi, kes annavad ära oma vaba aja, et aidata endast kehvemas olukorras olijaid. Külastan Saagu Valgust kindlasti veel, sest aidata on hea.

Autor: Anette Jõgimaa Rapla Vesiroosi Gümnaasiumist