Heategu teeb õnnelikuks
Ülenurme Gümnaasiumi kogukonnapraktikandid tegid omavahel koostööd ja viisid paljudesse kodudesse tõelist jõulurõõmu.
Ülenurme Gümnaasiumi kuus abiturienti, Darja Strelovskaja, Lisanne Pendra, Egert Pärsikivi, Kaimar Babitš, Gerli Tumm ja Moonika Pungar valisid praktikakohaks MTÜ Õnnemaa, mis pakub Ülenurme vallas pere- ja noorsootööteenust ning haldab Ülenurme ning Tõrvandi Pere- ja noortekeskust. Ühiselt tuldi mõttele teha heategevusprojekt “Valgus südamesse”, mis koosnes mitmest etapist:
22. novembril valmistasime küünlahoidjad Ülenurme Pere- ja noortekeskuse loovusringi juhendaja Ere Sepa eestvedamisel. Projekti viimases osas kodukülastustel andsime kingid ka üle.
8. detsembril saime jälle kokku – kolm meeskonna liiget küpsetas ja kaunistas piparkooke, mis hiljem koos küünlahoidjatega pakkidesse pandi. Kirjutasime välja ka mõtteterasid elust, õnnest ja armastusest, need panime vanaaegsesse õnnelaekasse ning võeti samuti projekti viimasesse etappi kaasa.
15. detsembril oli käes päev, mida olime pikisilmi oodatud: aeg, mil saime päkapikke mängida. Alustasime juba hommikul kell 9, et liiga hilja peale ei jääks, kuid ikkagi lõpetasime siis, kui õues juba pime. Eelneval kokkuleppel sai Kersti Leis Ülenurme valla sotsiaaltöötajalt 20 üksiku inimese aadressid ja telefoninumbrid, keda külastada. Tuli ise otsima hakata, kuhu minna. Valla territoorium ja vahemaad olid suured. Sõitsime kahe autoga, käies majast majja, mõne kodu leidmiseks kulus ka rohkem aega. Viisime külastatavatele südamest jõulurõõmu ja soojust, andsime üle kingipakid. Eeltööna oli teise praktikagrupi poolt, kes tegutsesid Toidupanga ja toidukogumiskampaaniaga, valmis pandud ka 20 suurt toidukasti, mida meil oli suur au üle anda. Suurt elevust ja üllast rõõmu pakkus õnnelaekast sõnumite valimine, kõik jäid saadud sõnumiga väga rahule. Kõik see tekitas usaldusliku õhkkonna. Tekkis vestlus, kuulasime suure huviga nende lugusid jõuluajast. Mõned inimesed rääkisid, kuidas nende elu on veerenud, ja edasi anti ka vajalikud õpetussõnad meile eluteele kaasa. Üks naine, kes on pidanud palju üle elama, sõnas kuuele abituriendile ühe lause, mis siiani meeles on: “Siberi aastad tegid minust tugevama inimese.”
Projekti- ja praktikajuhendaja Kersti Leisi sõnul saime meie, praktikandid, hindamatu kogemuse, mida mina kodanikuna saan teha, et muuta üksikute inimeste jõulu- ja pühadeaeg õdusamaks, meeldejäävamaks, ja tegelikult mitte ainult jõuluaeg. Alustage kõige lihtsamast – tehke head! Andmine tekitab õnnehormoone, ja tänutunne, mis teie juurde tagasi tuleb, on nii suur, et täidab südame õnnetundega!
Meie oleme tänulikud ja kogemuse võrra rikkamad, nüüdseks teame, mis tähendab teha head, mis on andmisrõõm, õnnehormoonid ja tõeline tänutunne! Sõnades on raske seda edasi anda!
Autor: Gerli Tumm Ülenurme Gümnaasiumist